Wysoka kultura dla małych-wielkich ludzi

Wysoka kultura dla małych-wielkich ludzi

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami…. Pamiętamy to? Każdy z nas kochał świat baśni i bajek. Mamy nadzieję, że wciąż kocha, że w sobie – dorosłym – ma choć trochę dziecka. Bo tam piękniej, bardziej kolorowo, po prostu – inaczej… Ten świat tworzą i literatura, i teatr, i muzyka, i sztuki plastyczne. My – opera – w swoim bajkowym królestwie łączymy to w inspirującą całość. By dzieci wiedziały, co to przyjaźń i wrogość, radość i smutek, co to dobro i zło. Pokazujmy im genialne dzieła, bo one wiedzą, co w nich jest fałszem, a co prawdą. Wysoka kultura dla małych-wielkich ludzi? Umiemy to zrobić!

Jak współczesna sztuka kreuje się i komunikuje z dziecięcą publicznością? Jak chce do nich docierać? Dowiemy się o tym 6 grudnia o 17.00 w Sali Kameralnej im. J. Nieżychowskiego, podczas spotkania z cyklu OPERApress z  Karolem Urbańskim, autorem „Dziadka do orzechów”.

W rolę dorosłego dziecka zadającego dociekliwe pytania wcieli się dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel.

Wstęp na panel dyskusyjny w Sali Kameralnej im. Jacka Nieżychowskiego możliwy po odebraniu w kasie Opery na Zamku wejściówki.

http://www.opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/323-operapress

Zapraszamy wszystkich naszych Studentów.