UTW Barlinek

25

Maj2018

Wizyta w Książnicy Pomorskiej i Filharmonii

25.05.2018 r. Seniorzy z UTW Barlinek byli w Książnicy Pomorskiej i Filharmonii- UTW po zwiedzeniu Książnicy Pomorskiej doznał wspaniałej uczty muzycznej w Filharmonii Szczecińskiej w kompozycji Ericha Korngolda i klasyka muzyki XX wieku Sergieja Prokofiewa.
EwaChmielewska


22

Maj2018

Wizyta w Książnicy Pomorskiej oraz w Teatrze Polskim

W dniu 22.05.2018 r. Seniorzy z UTW z Barlinka byli w Książnicy Pomorskiej oraz Teatrze Polskim.
Ze względu na chorobę aktorki teatr ” Kobieta, która ugotowała męża” został zastąpiony monodramem pt:” Kolega Mela Gibsona” według tekstu Tomasza Jachimka w wykonaniu Adama Dzieciniaka. Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. W monodramie opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem — wadach.
„Kolega Mela Gibsona” jest zabawną historią Feliksa Rzepki – aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, „wielkiej” roli Cyrano de Bergerac, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości.
Widzowie przez 80 min. wprowadzeni są w świat teatru oraz intryg aktorskich, przekazanych w bardzo humorystyczny i zabawny sposób. Kunszt aktorski Adama Dzieciniaka nie pozwala się nudzić po mimo tylko jednego aktora na scenie.
Ewa Chmielewska