PSYCHOLOGIA POZYTYWNA

Studia podyplomowe pozostałe kierunki | Szczecin, Konin

Psychologia pozytywna to nauka mająca na celu integrację wiedzy psychologicznej, poszukiwanie silnych stron u każdego człowieka, wydobywanie jego zasobów i potencjału; skupia się na dbaniu o rozwój dobrego, sensownego życia. W przeciwieństwie do klasycznej psychologii (np. klinicznej) nie koncentruje się na wyjaśnianiu przeszłych trudności, problemów, zjawisk patologicznych. Psychologia pozytywna cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród naukowców i praktyków w wielu krajach.

Prekursorem psychologii pozytywnej jest prof. Martin, badacz optymizmu i autentycznego szczęścia. Psychologię pozytywną propagują m.in. prof. Janusz Czapiński i prof. Bogdan Wojciszke. Psychologia pozytywna bada uwarunkowania szczęścia i satysfakcjonującego życia, siłę charakteru, wewnętrzne zasoby, a także korzyści, które można dostrzec nawet w doświadczeniach kryzysowych.

Absolwenci uzyskają naukową wiedzę na temat szczęścia i dobrostanu psychicznego. Wiedzę tę będą mogli wykorzystywać w pracy zawodowej na rzecz rozwijania i polepszania relacji międzyludzkich, zwiększania efektywności działań grupowych i indywidualnych. Będą też mogli wykorzystać aspekty psychologii pozytywnej m.in. w przestrzeni biznesowej, edukacyjnej, służbie zdrowia.

Czas trwania studiów:

  • Studia trwają 2 semestry.

Opłaty:

  • Wpisowe 100 zł
  • Czesne za jeden semestr wynosi 2500 zł
  • Opłata za świadectwo 30 zł
  • Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Adres: ul. Monte Cassino 15, 70-466 Szczecin
Tel: 91 424 32 02
Fax: 91 424 32 00 w.03
E-mail: cos@wshtwp.pl