Biblioteka Wędrującej Książki już od kwietnia w Uczelni!

Biblioteka Wędrującej Książki już od kwietnia w Uczelni!

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie postanowiła uczcić stworzeniem nietypowej biblioteki – Biblioteki Wędrującej Książki.

Biblioteka Wędrującej Książki to inspirowana ideą bookcrossingu akcja, która ułatwi dzielenie się własnymi książkami i korzystanie z cudzych zbiorów. W bufecie uczelni zostanie ustawiony specjalny regał; tu studenci i pracownicy mogą pozostawiać książki, których już nie zamierzają czytać lub którymi chcą się podzielić z innymi. Każdy może też pożyczyć dowolną pozycję z zasobów Biblioteki Wędrującej Książki; wolno ją nawet zachować na zawsze, a w zamian zostawić na regale tom ze swoich zasobów.

Biblioteka Wędrującej Książki ma na celu umilić studentom i pracownikom wolne chwile między zajęciami, wzmocnić integrację naszego środowiska akademickiego, a także promować czytelnictwo i zachęcać do „uwalniania” tych książek, których sami już nie chcemy czytać, a które mogą uradować inną osobę.

Biblioteka Wędrującej Książki zostanie uruchomiona podczas zjazdu odbywającego się w dniach 21–23 kwietnia. Do tego czasu osoby zainteresowane przekazaniem książek (lub czasopism) na potrzeby Biblioteki mogą je pozostawiać na portierni (z informacją „Dla Biblioteki Wędrującej Książki”) lub w bibliotece. Po uruchomieniu Biblioteki wystarczy ustawić książkę na regale w bufecie.