Akademia Szlifowania Diamentów

Akademia Szlifowania Diamentów

Już 20 marca odbędzie się kolejna edycja Akademii Szlifowania Diamentów, w ramach której zapraszamy zainteresowane klasy na następujące zajęcia:
1) 9.00–10.30: „Żandarmeria Wojskowa jako służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” – żołnierze Żandarmerii Wojskowej (wykład)
Czym tak naprawdę jest Żandarmeria Wojskowa? Jakie ma obowiązki, strukturę, metody działania? Kto może zostać żandarmem? W jaki sposób Żandarmeria Wojskowa dba o nasze bezpieczeństwo? Tego wszystkiego dowiemy się podczas spotkania z żołnierzami szczecińskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej.

2) 10.45–12.15: „Bankowość mobilna – współczesna forma bankowości oraz związane z nią możliwości i zagrożenia” – przedstawiciele Banku Pekao S.A. VII Oddziału w Szczecinie (wykład)
Na co dzień korzystamy z różnorodnych usług bankowych, w tym tych najbardziej nowoczesnych – na przykład z bankowości mobilnej. Warto wiedzieć, jakie możliwości daje taka forma i jakie wiążą się z nią zagrożenia. O to, by być „bankowo uświadomionym”, należy bowiem zadbać jak najwcześniej.
UWAGA! Podczas wykładu „Bankowość mobilna” odbędzie się quiz. Nagrody dla zwycięzców przygotował Bank Pekao S.A. VII Oddział w Szczecinie.

3) 12.30–14.00: „Współczesne cyberzagrożenia” – nadkom. Daniel Michalski (wykład)
Świat wirtualny jest naszym drugim domem, w którym spędzamy dużo (a nawet bardzo dużo) czasu. Czy jednak poza zaletami znamy także jego wady? Czy wiemy, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci? Nie do końca – tym bardziej że nowe technologie wciąż się rozwijają, a rozwój cybermożliwości to także rozwój cyberzagrożeń. Przyda się więc kilka ciekawych informacji i praktycznych wskazówek od profesjonalistów, którzy na co dzień walczą z wirtualnymi grozami.
Zgłoszenia na poszczególne spotkania należy wysyłać na adres bpick@wshtwp.pl z informacją: nazwa szkoły, klasa 1/2/3, profil klasy, liczba uczniów, nazwisko i kontakt do nauczyciela opiekującego się grupą.
ZAPRASZAMY!!!