Akademia Szlifowania Diamentów

Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie zaprasza na nową edycję spotkań w ramach Akademii Szlifowania Diamentów!

W roku akademickim 2017/2018 mamy ciekawą propozycję dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczycieli i wychowawców zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na poszczególne spotkania.

20 marca 2018 roku (wtorek)

9.00–10.30: „Żandarmeria Wojskowa jako służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” – żołnierze Żandarmerii Wojskowej (wykład)
Czym tak naprawdę jest Żandarmeria Wojskowa? Jakie ma obowiązki, strukturę, metody działania? Kto może zostać żandarmem? W jaki sposób Żandarmeria Wojskowa dba o nasze bezpieczeństwo? Tego wszystkiego dowiemy się podczas spotkania z żołnierzami szczecińskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej.

10.45–12.15: „Bankowość mobilna – współczesna forma bankowości oraz związane z nią możliwości i zagrożenia” – przedstawiciele Banku Pekao S.A. VII Oddziału w Szczecinie (wykład)
Na co dzień korzystamy z różnorodnych usług bankowych, w tym tych najbardziej nowoczesnych – na przykład z bankowości mobilnej. Warto wiedzieć, jakie możliwości daje taka forma i jakie wiążą się z nią zagrożenia. O to, by być „bankowo uświadomionym”, należy bowiem zadbać jak najwcześniej.
UWAGA! Podczas wykładu „Bankowość mobilna” odbędzie się quiz. Nagrody dla zwycięzców przygotował Bank Pekao S.A. VII Oddział w Szczecinie.

12.30–14.00: „Współczesne cyberzagrożenia” – nadkom. Daniel Michalski (wykład)
Świat wirtualny jest naszym drugim domem, w którym spędzamy dużo (a nawet bardzo dużo) czasu. Czy jednak poza zaletami znamy także jego wady? Czy wiemy, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci? Nie do końca – tym bardziej że nowe technologie wciąż się rozwijają, a rozwój cybermożliwości to także rozwój cyberzagrożeń. Przyda się więc kilka ciekawych informacji i praktycznych wskazówek od profesjonalistów, którzy na co dzień walczą z wirtualnymi grozami.

Zgłoszenia:

W zgłoszeniu prosimy o podanie: nazwy szkoły, liczby uczestników, przedziału wiekowego uczestników (klasa I, II, III), imion i nazwisk opiekunów poszczególnych klas oraz telefon i mail kontaktowy.

tel. 91 422 04 22

mail: bpick@wshtwp.pl

Patroni medialni Akademii Szlifowania Diamentów