Akademia Szlifowania Diamentów

Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie zaprasza na nową edycję spotkań w ramach Akademii Szlifowania Diamentów!

W roku akademickim 2017/2018 mamy ciekawą propozycję dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczycieli i wychowawców zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na poszczególne spotkania.

 12 grudnia 2017 odbyły się warsztaty:

 9.00–10.30: „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w Internecie” – nadkom. Marzena Maćkowiak-Pluta (wykład)

Czy w Internecie jesteśmy zupełnie anonimowi, bezkarni i swobodni? Absolutnie nie! Również wtedy, gdy nie mamy jeszcze ukończonych 18 lat. Jak wygląda odpowiedzialność prawna nastolatków w Internecie? Dowiemy się tego z najlepszego źródła – od przedstawicielki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

10.45–12.15: „Współczesna kultura i krytyka filmowa” – dr Damian Romaniak (wykład)

Co charakteryzuje współczesne kino? Jakie zjawiska tworzą tak zwaną kulturę filmową? Jak się zmienia dzisiejsza krytyka filmowa i na czym polega? O tym wszystkim oraz o kilku innych ciekawych sprawach opowie nam szczeciński filmoznawca, animator kultury filmowej i krytyk.

12.30–14.00: „Język szakala i język żyrafy na co dzień, czyli jak skutecznie rozmawiać” – dr Barbara Popiel (warsztaty)

Jest taki sposób rozmowy, który sprawia, że rozmówcy czują się źle, mają do siebie pretensje i nie mogą dojść do porozumienia. Jest też taki sposób rozmowy, który pozwala dyskutować o sprawie, nie o człowieku, nie prowokuje wzajemnych pretensji i pozwala znaleźć rozwiązania. W czasie warsztatów nauczymy się zmieniać sposób pierwszy (język szakala) w sposób drugi (język żyrafy).

Zapraszamy na kolejne spotkania na początku przyszłego roku.

Zgłoszenia:

W zgłoszeniu prosimy o podanie: nazwy szkoły, liczby uczestników, przedziału wiekowego uczestników (klasa I, II, III), imion i nazwisk opiekunów poszczególnych klas oraz telefon i mail kontaktowy.

tel. 91 422 04 22

mail: bpick@wshtwp.pl

Patroni medialni Akademii Szlifowania Diamentów