Akademia Szlifowania Diamentów

Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie zaprasza na nową edycję spotkań w ramach Akademii Szlifowania Diamentów!

W roku akademickim 2017/2018 mamy ciekawą propozycję dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczycieli i wychowawców zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na poszczególne spotkania.

WTOREK, 14 LISTOPADA 2017

9.00–10.30: mgr Przemysław Mazek, „Przestępstwa przeciwko seniorom” (wykład)

Na co są narażeni seniorzy, ludzie w średnim wieku, nasze babcie i nasi dziadkowie? Jak pojedynczy przestępcy oraz grupy zorganizowane wykorzystują starszych ludzi? Co można zrobić, aby zapobiec tym zagrożeniom? Dowiedzcie się, w jaki sposób pomóc bliskim Wam seniorom i zapewnić im bezpieczeństwo!

10.45–12.15: dr Barbara Popiel, „Prezentuj się! Udane wystąpienia publiczne” (warsztaty)

Jak się przygotować do publicznego wystąpienia? Jak się efektywnie zaprezentować? Jak dobrze występować przed mniejszą lub większą publicznością i jeszcze czerpać z tego przyjemność? Odpowiedzi na te i inne „jak” poznacie podczas warsztatów.

12.30–14.00: dr Dorota Ciechanowska, „Mapa myśli – mapa do zdanej matury” (warsztaty)

Mapa myśli to wyjątkowa forma notatki, którą można wykorzystać w każdej sytuacji. Pozwala uporządkować wiedzę, pobudza kreatywność, ułatwia zapamiętywanie. Jest doskonałym narzędziem podczas nauki – szczególnie wtedy, gdy przygotowujemy się do ważnych egzaminów. W jaki sposób mapa myśli pomaga przygotować się do matury i ułatwia jej zdanie? Zdradzimy Wam na warsztatach!

Uprzejmie informujemy, że wszystkie miejsca na warsztaty „Prezentuj się!” oraz „Mapa myśli” zostały wyczerpane.

Zgłoszenia:

W zgłoszeniu prosimy o podanie: nazwy szkoły, liczby uczestników, przedziału wiekowego uczestników (klasa I, II, III), imion i nazwisk opiekunów poszczególnych klas oraz telefon i mail kontaktowy.

tel. 91 422 04 22

mail: bpick@wshtwp.pl

Patroni medialni Akademii Szlifowania Diamentów